Köztéri Művészeti Szakmai Tanács

 

A Köztéri Művészeti Szakmai Tanács a Budapesti Történeti Múzeum – Budapest Galéria szervezeti keretei között működő tanácsadó testület. A 2026. április 13-án megalakult, a Fővárosi Közgyűlés által létrehozott szakértői bizottság célja, hogy a budapesti köztereken elhelyezni tervezett művészeti alkotások (szobrok, emlékművek, installációk stb.) előkészítése és megvalósítása átláthatóbb, szakmailag megalapozottabb és társadalmilag egyeztetett módon történjen.

A Tanács összetétele több szakterületet integrál annak érdekében, hogy a döntések széles körű szakmai szempontok alapján szülessenek meg.

Tagjai:

Dr. habil. Benkő Melinda Phd – Budapest Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Urbanisztika Tanszék, urbanista építész

Deli Ágnes – szobrászművész

Erőss Nikolett – Budapest Történeti Múzeum – Budapest Galéria, főosztályvezető

Bardóczi Sándor – Budapest főtájépítésze, Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatala

Horváth Gideon – képzőművész

Dr. Mélyi József – művészettörténész, Magyar Képzőművészeti Egyetem

Dr. Pótó János – történész

Erő Zoltán  –  Budapest főépítésze, Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatala

Szepes Anna – drámainstruktor

A testület saját kezdeményezésére is megfogalmazhat ajánlásokat, javaslatokat és állásfoglalásokat a főváros közigazgatási területén található köztéri művészeti alkotásokkal kapcsolatban, de nemcsak a fővárosi tulajdonú területekkel foglalkozik. Felkérés esetén kerületi vagy civil kezdeményezéseket is véleményez.

A Tanács a kmszt@btm.hu címen érhető el.